Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prelungire prenatal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prelungire prenatal

sunt petronela din severin am scris mai devreme despre prenatal si a-si dori sa stiu de ce acte am nevoie pentru prelungirea prenatalului dupa ce termin prenatalul de 2 ani,eu mai avand doua luni pana la expirarea celor 24 de luni acordate de guverni va multumesc
Petronela prenatalul e prenatal, postnatalul e postnatal concediul de 2 ani .. e altceva
Nu mai primesti nimic dupa doi ani, statul nu o sa va intretina pana.... la pensie
Legea e clara : ai dreptul la 63 zile de concediu prenatal-adica inainte de a naste, dupa aceea 63 zile postnatal si mai apoi 2 ani de concediu pentru cresterea copilului (pana implineste copilul 2 ani.)
Venitul de 8 milioane se plateste pana implineste copilul 2 ani calculat din ziua in care iti inceteaza postnatalul.
De la serviciu nu mai pimesti nimic... este indemnizatie fixa ptr toate salariatele , indiferent de salariu.